REHAB.AM վերականգնողական կենտրոնի ամբուլատոր ծրագիր
Հաճախ, որպես վերականգնման գործընթացի խոչընդոտ կախյալները և իրենց բարեկամները նշում են այն պարագան, որ կախյալը պետք է երկարատև մնա Վերականգնողական կենտրոնում առանց արտաքին աշխարհի հետ կապի, առանց ընտանիքի հետ հաճախակի շփվելու ու աշխատելու հնարավորության:
Հաշվի առնելով դա, մենք մշակել ենք ծրագիր, որն իր արդյունավետությամբ իհարկե, կզիջի ստացիոնար բուժմանը, սակայն առողջացման մեծ հնարավորություն է կախյալների համար:
Այսպիսով.
Մեր կլինիկան առաջարկում է ամբուլատոր բուժում տարբեր տեսակի կախյալություններ ունեցող անձանց համար:
Ի՞նչ է դա նշանակում: Կախվածության հետ աշխատելու համար ստացիոնար գնալու կարիք չկա: Պետք չէ կտրվել ձեր սովորական կյանքի ռիթմից, պարզապես պետք է հաճախել կենտրոն պարապմունքների:
Ինչպես է կազմակերպվում ամբուլատոր աշխատանքը.
• Պարապմունքներ շաբաթական 3-4 անգամ 3-4 ժամ տևողությամբ։ Պարապմունքները վարում են որակյալ մասնագետներ՝ կախվածության հարցերով խորհրդատուներ և հոգեբաններ:
• Յուրաքանչյուր կախյալի համար մշակվում է անհատական ծրագիր։ Այն ներառում է անհատական ​​և խմբային պարապմունքներ, ուսումնական և ինտերակտիվ պարապմունքներ, աշխատանք հոգեբանի, կախվածության հետ կապված խորհրդատուի հետ, ինչպես նաև շփումներ անանուն խմբերի հետ՝ Կենտրոնում վերականգնումից դուրս:
• Կարիք չկա մարդուն մեկուսացնել ստացիոնարում, կտրվել աշխատանքից, ընտանիքից:
• Ամբուլատոր ծրագիրը ֆինանսապես ավելի մատչելի է, քան ստացիոնարը:
• Ամբուլատոր ծրագրի ընթացքում սայթաքումը խոչընդոտ չի բուժումը շարունակելու համար: Մենք հասկանում ենք, որ սայթաքումը վերականգնման գործընթացի մասն է:
• Ծրագիր կախյալի ընտանիքի համար. Մենք օգնում ենք բարելավել հարաբերությունները, կառուցել սահմաններ և միավորել ընտանիքը: Անց ենք կացնում ընտանեկան խորհրդատվություններ և օգնում ընտանիքի անդամներին առողջանալ փոխկախյալների անանուն խմբերում:
Ի՞նչ արդյունքների կարելի է հասնել ամբուլատոր ծրագրի միջոցով.
• Ֆիզիկական առողջության վերականգնում. Անհրաժեշտության դեպքում մենք ուղղորդում ենք կախյալին օրգանիզմի մաքրմանը՝ դետոքսիկացիայի: Մենք նաև օգնում ենք ձեզ հաղթահարել առողջական այլ խնդիրներ՝ ուղղորդելով ձեզ ճիշտ մասնագետների մոտ:
• Մենք ստեղծում ենք անվտանգ սոցիալական միջավայր՝ սովորեցնելով առողջ հաղորդակցման հմտություններ: Սա հնարավորություն է տալիս խզել կապերը ակտիվ օգտագծման մեջ գտնվող կախյալների հետ: Մենք օգնում ենք շփվել ընտանիքի և ընկերների հետ նորովի: Մեր աշխատակիցները կապի մեջ են մնում նույնիսկ պարապմունքներից դուրս և միշտ պատրաստ են աջակցել:
• Մենք օգնում ենք հոգեկանական վերականգնմանը: Մեր կենտրոնում աշխատում է բարձր որակավորում ունեցող հոգեբույժ, ով կօգնի կախյալին հոգեկան վիճակը կայունացնող դեղորայքային թերապիայի հարցում։ Հոգեթերապևտը նաև օգնում է բարելավել հոգեկան առողջությունը:
• Ամբուլատոր ծրագրի բոլոր կանոնները պահպանելով կախյալը կկարողանա որակապես վերականգնել կյանքի բոլոր ոլորտները։ Ամբուլատոր բուժման ծրագիրը ավարտելու արդյունքը կլինի կախյալի առողջության կայունացումը՝ հասարակություն վերադառնալու ներուժով։
Կա փրկություն կախվածությունից: Եվ այն հասանելի է բոլորին: Օգնության համար դիմեք մեր կենտրոնին, և ձեր և ձեր մտերիմի կյանքը կփոխվի:

Часто в качестве препятствия процессу реабилитации зависимые и их родственники упоминают тот факт, что пациенту приходится длительное время находиться в Реабилитационном центре без контактов с внешним миром, без возможности частого общения и работы с семьей.
Учитывая это, мы разработали программу, которая, безусловно, будет уступать стационарному лечению по эффективности, но является прекрасной возможностью для выздоровления зависимых.
Итак.
Наша клиника предлагает амбулаторное лечение людям с различными видами зависимостей.
Что это значит? Для работы с зависимостью не обязательно обращаться в стационар. Вам не обязательно отрываться от привычного ритма жизни, достаточно просто посещать занятия в центре.
Как организована амбулаторная работа.
- Занятия 3-4 раза в неделю по 3-4 часа. Занятия проводят квалифицированные консультанты по зависимостям и психологи.
- Для каждого нашего пациента разрабатывается индивидуальная программа. Он включает в себя индивидуальные и групповые занятия, лекционные и интерактивные занятия, работу с психологом, консультантом по зависимости, а также группу самопомощи и работу с анонимными группами вне периода выздоровления в Центре.
- Нет необходимости изолировать человека в приюте, отделять от работы и семьи.
- Амбулаторная программа более доступна, чем стационарная.
- Возможный срыв во время амбулаторной программы не является препятствием для продолжения лечения. Мы понимаем, что срыв — это часть процесса восстановления.
- Программа для семьи зависимого. Мы помогаем улучшить отношения, построить границы и объединить семьи: проводим семейные консультации, содействуем, чтобы члены семьи выздоравливали в анонимных сообществах созависимых.
Каких результатов можно достичь с помощью амбулаторной программы?
- Восстановление физического здоровья. При необходимости направляем зависимого на детоксикацию. Мы также помогаем вам справиться с другими проблемами со здоровьем, направляя к нужным специалистам.
- Мы создаем безопасную социальную среду, обучая навыкам здорового общения. Это позволяет разорвать связи с зависимыми, которые находятся в активном употреблении. Мы помогаем вам общаться с семьей и друзьями по новому. Наши сотрудники остаются на связи даже вне занятий и всегда готовы помочь.
- Помогаем восстановить психику. В нашем центре работает высококвалифицированный врач-психиатр, который поможет зависимому медикаментозной терапией, стабилизирующей психическое состояние. Психотерапевт также помогает улучшить психическое здоровье.
- Соблюдая все правила амбулаторной программы, зависимый сможет качественно восстановить все сферы жизни.
Результатом прохождения программы амбулаторного лечения станет стабилизация здоровья наркозависимого с возможностью возвращения в общество.
Спасение от зависимости есть! И это доступно каждому. Обратитесь в наш центр за помощью и ваша жизнь изменится